Etiketter

Elgseter (319) Ferie (121) Hverdag (554) Jul (306) Krokskogen (242) Matauk (63) Reise (250) Salat (23) Saus (9) Tilbehør til vilt (6) Tips (49) Viltoppskrift (14) butikktips (59) hund (952) interiør (122) jakt (294) mat (463) new York (160) oppskrift (222) restauranttips (132) suppe (7) vinterpalasset (267)

tirsdag 12. mai 2026

10.5.26

 

Denne søndagen ble vi med Mark og Louisa i kirken «deres». Interessant å se hvordan ting fungerer forskjellig. Dette kirkesamfunnet kaller seg Village church og ble startet i 2019. Det har ikke et eget kirkebygg, men bruker auditoriet på en skole i Cutler Bay for sine gudstjenester


Det er sang i en halvtime før gudstjenesten starter. 
Da står alle, bortsett fra de som gikk ned i bønnestilling da

Så kom pastoren på banen. Han snakket i ett i vel en time. Han formidlet budskapet på en fin måte. Vi hadde en hyggelig opplevelse sammen med Louise og Mark og kan forstå at mange velger å gå dit. Denne kirken vil nok ligge vær det vi kaller en pinsekarismatisk menighet hjemme i Norge. 
Personlig setter jeg pris på Den Norske Kirke sin formidling og ikke minst hvordan gudstjenestene med litt mer variasjon og ikke minst sang for alle er. Så vi drar nok til Sjømannskirken neste søndag (som er 17. mai 🇳🇴). 

Etter kirken, dro vi til Black Point marina for lunsj der

Og så var det komme hjem og kjøle seg ned i bassenget. For en varm dag! 

Kveldstur. Se, så nydelig som kaktusen ved hestene blomstrer! 

Og så opplever vi det jo som veldig eksotisk med orkideer i blomstring ute da! 




Ingen kommentarer:

Legg inn en kommentar