Etiketter

Elgseter (319) Ferie (121) Hverdag (554) Jul (306) Krokskogen (242) Matauk (63) Reise (251) Salat (23) Saus (9) Tilbehør til vilt (6) Tips (49) Viltoppskrift (14) butikktips (59) hund (952) interiør (122) jakt (294) mat (463) new York (160) oppskrift (222) restauranttips (132) suppe (7) vinterpalasset (267)

fredag 24. juli 2026

22.7.26: siste etappe

 

Vi sjekker ut fra siste natt på hotell på en stund

Og dro til Dogwood og spiste herlige biscuit der. Denne var vegetar, men med eggerøre, sopp, fetaost og aioli. Gunnar fikk en med både fritert kylling og bacon. Holdt oss gode og mette til kvelds

Så kjørte vi avgårde for tur. Ser du bjørnenesa på skiltet? Vi leste etterpå at det området vi gikk i var et av område e det er størst sjanse for å se bjørn i området

Ut på siste «fjelltur» (det kalles jo fjell her, men med all skogen oppleves det som åser for oss). Vi har virkelig vært heldige og fått mange fine turer på denne ferien 

Det lukter godt her, sier Svipp





Svipp liker best å gå sammen. Det er det som er grunnen til at det oftere er lettere å få tatt bilder av Laika


Der er det noe, det er det ingen tvil om 

Vann! 

Godt med litt SPA



Klatreplanter 

Laika hadde ledning lyst til å løpe seg en tur

Så startet vi på siste etappe på roadtrip sommeren 2026

Siden vi var i Georgia (peach State), måtte vi prøve ferskenFanta, helt ok smak

Vi har jo vært ved Chattahoochee river (kjent fra sangen) noen ganger, men det har ikke passet med et bad før nå. Definitivt en bucketlist-opplevelse når en bor i USA.



Det svømmes! 

Endelig kan jeg si «der har jeg svømt» når jeg hører Chattahoochee 

Godt med gode badesko og god badeponcho når en har badet når en skal gå et stykke til bilen igjen 

Vi møtte deer i skogen (uten å zoome)


Flere deer langs veien da vi begynte å kjøre også

Kalven løp raskt og gjemte seg i buskene, mor stod rolig igjen i veikanten 


Dagens middag ble inntatt på Bucc-ee’s sør for Atlanta

Det var ikke uttalt før, men da vi kom til skiltet til Florida (nesten 7 timer hjemmefra), visste vi begge at vi ikke skulle sove denne natten, når vi ankommer Florida oppleves det helt unaturlig å ikke bare dra hjem. 
…vi kommer aldri til å bli kjent nord i Florida… 

Fire timer hjem, da er det godt med litt ekstra godt i koppen 

06.10: Hjemme

Dett var dett. Dette ble nesten riktig rute i grove trekk. Et hjerte+. Og så holdt vi oss på sørsiden av de store sjøene. Det ser ikke så mye ut på bilde dette her, men det er noen timer i bil ja. Men det har blir utallige observasjoner, møter, erfaringer og opplevelser! 

Ingen kommentarer:

Legg inn en kommentar