Etiketter

Elgseter (318) Ferie (121) Hverdag (518) Jul (303) Krokskogen (242) Matauk (62) Reise (241) Salat (22) Saus (9) Tilbehør til vilt (6) Tips (49) Viltoppskrift (13) butikktips (59) hund (936) interiør (122) jakt (252) mat (457) new York (157) oppskrift (206) restauranttips (130) suppe (7) vinterpalasset (264)

mandag 17. mars 2025

15.3.25: New York-Boston

 


For en dag! For noen opplevelser! Alle storkoste seg! Og vi rakk fire delstater denne dagen også: vi våknet i New Jersey, gikk morgentur i New York, spiste lunsj i Connecticut og gikk ettermiddagstur og spiste middag i Massachusetts. 
Trøtte var vi også, etter minimalt med søvn i et overoppheted hotellrom.., vi prøvde å stille anlegget ned flere ganger, men etter at vi hadde lagt oss igjen, skjøt temperaturen i været igjen. Vi liker å ha varmt soverom vi, men det finnes faktisk grenser, selv for oss. Svipp hadde svetterand ved nesa da stod opp og Laika la seg ved vinduet med håp om at den kunne åpnes. Vel, vi overlevde nærmere tretti pluss også, og kom oss i bilen og over brua til Manhattan. Vi fant parkering for to timer (ikke bare bare å finne byparkering til stor bil) så det ble en passelig gåtur (kafebrunsj får vi ha til gode til neste gang). 
Vi besøker jo alltid Balto, helten fra Serumløpet til Nome, når vi er på Manhattan. Og siden 2015 har jeg drømt om å kunne ta med elghunder hit. Det skulle jo vært Bamse og Lakka, men jeg kan love at det var rørende da vi satt der i går, etter fotografering og titting. Virkelig en stor opplevelse på min bucket list. Og jeg kan love at det var stas å ha med Svipp og Laika dit. Så flinke og søte, lydige og trygge. De havnet på manges kameraer. Og nå er årets julekort i boks for vår del. 
Så gikk vi til Plaza hotell og nedover 5th før vi etter hvert krysset over til Broadway og gikk opp igjen til bilen etter hvert, på 78. og 8.. Vi rakk ikke en Starbucks på en benk i parken, men vi tok med en i bilen på veien videre. Det ble 15000 skritt på Manhattan denne morgenturen også. 

Vi fant oss en Subway på veien mot Boston og koste oss med baguetter på deling til alle i bilen. 
Etter vel tre timer var vi i Boston. Vi fikk levert markedsføringsmateriellet vi hadde med til sjømatmessa og installert oss på hotellet. Kjempefint hotell, The Godfrey Hotel ligger midt i smørøyet med butikker, spisesteder og parken. Og fortsatt i gangavstand til messa. Vi klager ikke over at messehotellet var fullt, for å si det sånn… 
Vi gikk tur i Boston sin største park: Boston Common, til allés store glede og så fant Gunnar og jeg deilig middag på Legal Seafoods bare 100 meter fra hotellet. 
En fin dag, med masse innhold! 

Laika følger med ut av vinduet på hotellrommet. Her hadde vi også fått på kaldluft på anlegget som hun hviler magen mot, det føltes nok godt med frisk luft på magen

På vei over George Washington bridge

Laika elsker å følge med ut av vinduet når vi kjører, og kjøretur i Boston er intet unntak

Gunnar har kjørt mange ganger på Manhattan, men dette var første gangen i egen bil. Rart og gøy! 

Tre som elsker urban walking

Laika trimmet ekornene godt

Laika, Svipp og Balto



Laika balanserer seg mot Plaza

Gruppebilde foran Plaza Hotel 

5th avenue




Broadway, Times Square i bakgrunnen 




Snøklokkene blomstrer i Central Park

Upper West side

Vi var på plass igjen ti minutter før tiden gikk ut (2 timer), så vi slapp å bli tauet bort

Gunnar plukket opp to chai latte for bilturen 

Gunnar har med sin «foot long» brunsjbaguette til bilen

Her skal Gunnar være de neste to dagene, på Seafood Expo 2025, og som er hele bakgrunnen for turen opp hit.

Mars-kvinnemåneden

Gatekunst i Boston by

Bokhandel med historie helt tilbake til 1825. Rett ved hotellet, og med den koselige bakgården, se under: 



Puppy yoga har de også i samme gata. Det gjør jo vi nesten daglig, så syntes jo ikke det var såååå spesielt da. 

Så var vi i Boston Common, byens store park. Inntil her ligger blant annet Massachusetts State House

Også her har de ekorn, det kryr av dem! Og så er det veldig lite vegetasjon på bakken, så de synes laaaang vei! To som var i hundre (og ei som kommer til å få trent grepet godt disse dagene…)

Ekornene bor i trærne, det har Svipp skjønt… 







På vei til rommet

Boston er kjent for sin sjømat, og ikke minst for sin Main Lobster. Det ble hummer bisque på oss til forrett

Og Gunnar var godt fornøyd med sin Chilenske Seabass

Mens jeg aldri lar muligheten til hummer gå fra meg! Lobster roll. Helt perfekt. 

Så var det kvelden 

Ingen kommentarer:

Legg inn en kommentar