Etiketter

Elgseter (318) Ferie (121) Hverdag (553) Jul (303) Krokskogen (242) Matauk (63) Reise (249) Salat (22) Saus (9) Tilbehør til vilt (6) Tips (49) Viltoppskrift (14) butikktips (59) hund (949) interiør (122) jakt (286) mat (460) new York (157) oppskrift (211) restauranttips (130) suppe (7) vinterpalasset (267)

mandag 17. november 2025

15.11.25

 

To som faktisk følger opp morgenyogarutinen! Jeg trenger også det kjenner jeg, må la disse to inspirere meg til bedre morgenrutiner fremover

Etter teaterforestillingen ble det restefrokost-dessert! Kakene var like gode lørdag morgen 

Vi så The Daily Show… og der ble det jammen i meg en rant om en medborger også. Trenger ikke gå lenger inn på den… 

Ute på lufteturer fikk vi vite at det var skutt en iguana som satt på toppen av et tre. Jeg ville ikke ha kadaver hengende i tre ved siden av uteplassen vår, så klatret oppover i treet for å prøve å få den ned. Det viste seg at den absolutt ikke var død, men hardt skadd. Da ble jo oppdaget å få den ned, så vi kunne avlive den… 

Den klorte seg fast lenge, men til slutt datt den ned etter en solid innsats fra hele flokken her. Svipp og Laika elsket jo å fåfortsette jakten (det kan godt ha vært den samme som de jaktet på tidligere i uken). Ved hjelp av stein, fikk jeg knekt nakken på den (den kvelder ikke etter forsøk, og kom rett i mot meg i angrepsmodus)

Gunnar tok den med og dumpet den i kanalen 

Svipp og Laika sjekket blodsporet grundig! 

Liv gikk noen runder i løpet av dagen, snakket med naboene 

Snøfrisk 

Laika og jeg tok oss en tur over 264, og der så vi en blomstrende monstera. Voldsomt kraftig sak! 

Kvelden kom, og vi skulle gjøre noe så uvant som å pynte oss litt og gå ut for å spise (vi spiser ofte ute, men som regel er vi praktisk kledd og på vei til/fra noe). Det ble tropisk tema

Vi skulle på kinarestauranten på Homestead Towne Square (fordi stedet vi hadde blitt tipset om lå tre kvarter unna viste det seg, og det gadd vi ikke bruke tid på denne kvelden). På Towne Square hadde de også engelen som vi hadde landet på i fellesskap at skulle pryde inngangen vår, så da kjøpte vi den også (Gunnar hadde ikke tatt inn over seg at den var en meter høy da, men det innså han fort…  Kona hans liker at pynt har litt størrelse)

Se, så fint det ble! Det kommer mer snart også

Det viste seg at kinarestauranten bare hadde take out på kveldene, så så mye for den pyntingen og greier… Men, det ble med rikelig med mat hjem da! Her er både middager og lunsjer

Og så kunne vi spise middag og se Maskorama samtidig. Så koselig! 

To til som likte at middagen ble hjemme! 

Og så begynte vi å se Ekspedisjonen. Og den starter med et snøras… Det syntes Svipp at hørtes ut som torden, og likte ikke det så godt. Men, da han ble invitert opp i sofaen til å sitte i midten, gikk det heldigvis meget bedre! 

Ingen kommentarer:

Legg inn en kommentar