Tradisjonen tro: frokost på senga!
Gutta
Svipp er erfaren, og vet at når det er bursdag er det ekstra viktig å holde seg nær, da er det ekstra mye godt i sirkulasjon
Pakker ble det også
Jeg overrasket Gunnar med gjester og kakebord. Det var åpent mellom ett og tre (veldig unormalt oss å invitere til noe midt på dagen, da tenker jo vi at tiden bør brukes til utendørsaktivitet, men her er det jo så varmt på den tiden at det er den tiden det passer best med siesta), så kunne folk komme når det passet dem best. 18 mennesker var vi totalt. Pg seks kaker ble det, i tillegg til norsk sjokolade (melkehjerter, bamsemums og smash!), salt og pepper potetgull fra Maarud, spekepølse av rei og frukt og bær.
Kakene vi serverte var: Sjokoladebløtkake , Key Lime Pie , Pavlova , Osteiskake , Kolakaker og Sitronkake .
Og siden dette skulle være en overrskelse, måtte bakingen foregå i smug. Osteiskaken og kolakakene fikk jeg laget på torsdag, men resten kunne jo ikke lages lenge før, så det ble produsert natt til søndag.
Gutta åpner kakebordet (og spiste seg så mett at han takket nei til Thaimat, som var plaen for kvelden!)
...og det var det som ble av bilder, før selskapet var over... Det gikk litt i ett gitt...
Ryddehjelpen er på plass når vi rydder opp
Gjestene fikk beskjed om å ikke ta med gaver, men det ble en del allikevel. Jubilanten er veldig fornøyd da
Luftetur og Laika jakter hane
Gunnar hadde nok å drive med på kvelden da Metabrillene skulle testes...
Og Svipp fikk på seg jaktkameraet jeg har kjøpt meg. Har lyst til å kunne sette på dem kamera også, men vil ikke tynge dem mer enn nødvendig, så ville prøve dette. Men det funket ikke veldig godt, så tror ikke jeg bestiller flere nå. Vi får prøve litt til først, Amazon leverer fort om jeg skulle bestemme meg for å trenge flere
Ingen kommentarer:
Legg inn en kommentar