Tur til flyturene på mandag
Noen er klare for elgjakta
Utsikt tilbake til Skjerdingen
Spennende dufter altså!
Utvilsomt noe som har gått her!
Det var en varm dag, Svipp og Laika trykte seg ned i første mulighet med fuktig mose
Så oppdaget vi plutselig en rein! Ei liten simle som koste seg langs vannkanten. Nest siste sommerdag i «fredstid» før reinsjakta starter
Flinke hunder som titter uten å si noe!
Hun avkjølte seg litt i vannet også
Opp på to, vil gjerne se!
Da vi var tilbake på Vinterpalasset, fikk jeg telefon om at vi kunne få jaktprøve dagen etter! Det kom litt brått, men på mange måter like greit å slippe å grue seg lenge… Laika har jo ikke fått den treningen hun burde i forkant. Men det er greit å komme i gang, drømmen er premiering, så vi kan kjempe om cert på utstilling.
Jeg vet jo at man ikke lærer stort på et-par timer før legging, men det føltes godt å gjøre noe. Så vi tok turen til et område hvor det alltid er vilt, og lot Laika få jobbe litt for å forberede dagen etter.
Selvsagt fant hun interessante lukter!
Aktivt overvær, viktig!
Åh, som det lukter!
Vi fant rein (det er ofte både elg og rein i området) og så på den i 20 minutter. Flink Laika, klarte å være stille hele tiden!
Og så fikk Svipp en runde også. Selv om han verken trenger trening i å finne vilt eller være stille når det nærmer seg/han ser det. Det blir jo mye fokus på minstemann nå, så må han må få litt ekstra han også. Og han fant!
Ingen kommentarer:
Legg inn en kommentar